Autor zdjęcia: czasnabuty.pl

Jesienne chłody wymuszają zmianę garderoby. Letnie sukienki i lekkie sandałki idą w niepamięć na rzecz ciepłych kurtek, czapek i szalików. Jedynym sposobem ochrony przed niskimi temperaturami jest właściwe zabezpieczenie ciała poprzez odpowiednio dobrany do pogody strój. Inną metodą jest właściwy, zrównoważony sposób odżywiania, który zapewnia wszystkie niezbędne minerały i makroelementy. Nie bez znaczenia pozostaje także aktywność fizyczna oraz ogólna równowaga życia, z ogromnym znaczeniem sfery psychicznej. Pozostając jednak w obszarze praktycznym, warto zadbać o swój ubiór, który zapewnia ochronę, w tym ciepłe buty. Czym się kierować w wyborze obuwia w okresie jesienno- zimowym? Na co zwracać uwagę?

Czego ja właściwie potrzebuję?

Wszystko zależy od tego jakie wymagania i oczekiwania wobec obuwia stawia kobieta. Czy powinny to być buty codzienne czy raczej od święta? Wygodne, a może mniej komfortowe, ale za to zachwycające? Praktyczne? Ciemne lub jasne? Posiadać wzory i zdobienia czy raczej gładkie? Poznanie odpowiedzi na te pytania pozwolą rozwiązać podstawowe kwestie i pomóc w ostatecznym wyborze. Dlatego lepiej zastanowić się chwilę przed pójściem na zakupy, by oszczędzić sobie trochę czasu i energii.

Buty, które pokochało tysiące kobiet

Odpowiedź na powyższe pytania z pewnością ułatwi cały proces decyzyjny, jednak istnieje para butów, którą można uznać za model uniwersalny i spełniający większość pożądanych przez kobiety kryteriów. O jakich butach mowa? Botki na słupku stanowią taki rodzaj obuwia, który doskonale wygląda podczas rutynowych zakupów, na spotkaniu z przyjaciółką, jak i spotkaniu oficjalnym. Zastąpienie klasycznej szpilki stabilnym słupkiem zwiększa komfort ich noszenia, a dzięki temu stopa zamiast się męczyć po prostu odpoczywa. Ponadto kobiety nie tracą z dodatkowych centymetrów wzrostu, które zapewniają im botki na słupku. A jak wiadomo wpływa to korzystnie na wygląd. Wysmukla sylwetkę, pozwala rozproszyć kilka nadprogramowych kilogramów itd.

Co więcej producenci oferują różnorodne modele, które pozwalają dobrać model najbardziej odpowiadający indywidualnym gustom. W ofercie znajdują się botki zarówno monochromatyczne bez dodatkowych ozdób, jak i multikolorowe modele z wstawkami w postaci wstążek, cekinów, ćwieków i różnych ciekawych elementów. W ten sposób każda kobieta znajdzie coś, co najbardziej jej się podoba, a być może zdecyduje się na kilka par botków, które założy z powodu odmiennych okazji. Botki dostępne są także w wielu kolorach. Modnym burgundzie oraz ciemnej zieleni czy klasycznej czerni lub brązie. Dostępne są także opcje mieszanych kolorów.